Ліз Трасс стане новим прем'єр-міністром Великої БританіїЛіз Трасс стане новим прем'єр-міністром Великої Британії

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс перемогла на виборах лідера Консервативної партії та стане новим прем’єр-міністром. Трасс замінить на посаді Бориса Джонсона, який оголосив про відставку в липні.

Результати виборів були оголошені в понеділок на з’їзді партії, пише “Європейська правда”.

Трасс у фінальному турі виборів перемогла колишнього міністра фінансів Ріші Сунака. Вона набрала 81 326 тисяч голосів членів партії, а Сунак – 60 399 голосів.

На офіційній сторінці Генштабу ЗСУ зібрали слова підтримки Ліз Трасс, які вона висловлювала протягом повномаштабної війни в Україні та раніше:

29.07.2022 – «У ролі Прем’єр-міністерки я буду найбільшим другом України і повністю зобов’язуюся гарантувати, що Путін зазнає невдачі в Україні і зазнає стратегічної поразки, а Росія буде обмежена в майбутньому» 

21.01.2022 – «Україна – горда країна з багатовіковою історією. Вони знали сили вторгнення раніше. Вони постраждали від організованого державою голоду. Їхня стійкість глибока. Якщо доведеться, українці боротимуться за захист своєї країни»

17.02.2022 – «Я дуже вражена що, попри російську агресію проти України, життя тут, у Києві, триває. Я вражена стоїцизмом як українського народу. Сьогодні хочу оголосити наступний компонент нашої підтримки – збільшення нарощування рівня підтримки за цими проєктами до 100 мільйонів фунтів»

28.02.2022 – «Війна Путіна може тривати місяцями і роками, тому я кажу нашим українським друзям – ми з вами. Скільки б це не тривало, ми не заспокоїмося, поки не буде відновлено суверенітет України»

03.04.2022 – «Приголомшена звірствами в Бучі та інших містах України. Повідомлення про напади російських військ на невинних мирних жителів є огидними. Сполучене Королівство співпрацює з іншими для збору доказів і підтримки розслідування військових злочинів Міжнародним кримінальним судом. Винні будуть притягнуті до відповідальності» 

27.04.2022 – «Зіткнувшись із жахливим варварством і військовими злочинами, які, як ми сподівалися, залишилися далеко позаду в історії, вільний світ об’єднався за Україною в її відважній боротьбі за свободу та самовизначення. Зараз нам потрібен новий підхід, в якому поєднуються жорсткі економічні та безпекові міри, в рамках якого створюються міцніші глобальні альянси, де вільні нації є більш впевненими в собі, який визнає, що геополітика повернулася. Британія завжди протистояла нечестивцям. Ми завжди ризикували. Тож ми готові бути сміливими, використовуючи нашу силу у сфері безпеки та дипломатії, нашу економічну вагу, нашу волю та здатність до лідерства. Війна в Україні – це наша війна, це війна кожного, тому що перемога України є стратегічним імперативом для всіх нас»

27.06.2022 – «Що більше ми робитимемо зараз, то швидше ми побачимо перемогу України. Перше, що нам потрібно робити, це надавати Україні всю можливу підтримку. Тому перше, що ми можемо зробити зараз, це надати підтримку українцям, забезпечивши навчання, надавши зброю, щоб вони змогли витіснити росію з України. Чого в нас не може бути, то це якогось непростого миру, коли Росія все ще присутня в Україні. Це не спрацює. Ми знаємо, що сталося 2014 року з мінськими угодами, тому ми не можемо допустити, щоби така ситуація повторилася»

29.06.2022 – «Ми солідарні з боротьбою України за свободу та самовизначення. Зараз настав час подвоїти зусилля і забезпечити перемогу України над росією»

30.06.2022 – «Вся територія України, яку захопила Росія, є незаконно окупованою. І, зрештою, росіян потрібно витіснити з усієї цієї території. Це реально, і саме тому ми надаємо додаткову летальну допомогу.»

27.07.2022 – «Ми знаємо, що українці борються не лише за їхнє майбутнє, а за демократію, майбутнє та суверенітет як такий. Саме тому перемога України важлива для всіх нас. З кожною ракетою, яка потрапляє в українські міста, з кожним чоловіком, жінкою та дитиною, на які страждають, ми надаватимемо більше»

24.08.2022 – «Сьогодні також День Незалежності України, який відзначає 31 рік незалежності країни від радянської влади. Велика Британія була однією з перших країн, яка визнала незалежність України в 1991 році. Сполучене Королівство тепер знаходиться на передовій у підтримці наших друзів у їхній боротьбі за те, щоб не дати Путіну повернути стрілки годинника назад силою зброї. Там, де є брехня, вона буде викрита, там, де є варварство, ми це розкриємо. Якщо я стану прем’єр-міністром, я зроблю все, щоб вогонь свободи в Україні продовжував яскраво горіти»

Источник: 048.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *