Відбулося! Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримали негайне надання Україні статусу кандидата в члени ЄС


 Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримали негайне надання Україні статусу кандидата в члени ЄС, передає BFM TV.

«Ми усі четверо підтримуємо статус безпосереднього кандидата у члени. Цей статус супроводжуватиметься дорожньою картою, а також враховуватиме ситуацію на Балканах та у сусідніх країнах, зокрема у Молдові», — заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Відбулося! Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримали негайне надання Україні статусу кандидата в члени ЄС, фото-1

Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга на своїй сторінці у Facebook опублікував заяву президента Володимира Зеленського за підсумками зустрічі з Макроном, Шольцем, Йоганнесом та Драгі.

“Українці сьогодні – на передовій в боротьбі проти російських ударів. Але НЕ наодинці, і це підтверджується саме таким форматом сьогоднішньої зустрічі. Ми говорили, вповні розуміючи одне одного, про:
– продовження і посилення нашої оборони – і я вдячний партнерам за відповідні кроки, які були погоджені сьогодні.
– Говорили про скоординованість наших підходів до економічної підтримки України та у післявоєнній відбудові.
– Проаналізували наші спільні можливості для протидії продовольчій кризі, яку спровокувала Росія. Маємо зробити все, що можливо, щоб не допустити реалізації російського задуму з голодом і політичним хаосом в країнах Африки і Азії, які залишились без постачання продовольства з України.
– Також обговорили доволі предметно подальший санкційний тиск на Росію.
– І, звичайно, приділили суттєву увагу питанням щодо майбутнього Європи і європейської інтеграції нашої держави”,- повідомив Зеленський.

Канцлер Олаф Шольц на пресконференції після зустрічі лідерів Німеччини, Франції та Італії з президентом Зеленським заявив, що приїхав з чітким посланням: Україна належить до європейської родини.

Він додав, що Німеччина підтримає позитивне рішення щодо статусу кандидата в ЄС для України та Молдови.

Шольц також заявив, що Німеччина прийняла 800 тисяч українських біженців.

Німецький канцлер додав, що його країна продовжуватиме підтримувати Україну доти, доки їй це буде потрібно.

Президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв Україні надати ще шість самоухідних артилерійських установок Caesar (Цезар). Про це повідомляє BFM.tv.

Про це він заявив перебуваючи в Україні.

“Окрім 12 вже поставлених, я ухвалив рішення надати ще 6 додаткових Caesar”, – сказав Макрон.

Нові САУ мають прибути до України “найближчими тижнями”.

Головне по візиту:

  • Сьогодні Олаф Шольц, Еммануель Макрон та Маріо Драгі відвідують Київ одночасно з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом, їм довелося почути у столиці України звук повітряної тривоги.
  • Після прибуття вранці на київський вокзал та короткої зупинки в готелі всі політики відвідали зруйнований росіянами Ірпінь. Побачене там Макрон назвав «тавром варварства» російської армії, а Шольц — «символом неймовірної жорстокості та безглуздого насильства».
  • Ближче до 14:00 у Києві розпочалися переговори лідерів чотирьох країн ЄС із Володимиром Зеленським. Український президент прийняв їх у Маріїнському палаці. Головні теми переговорів — курс України в ЄС, зернова блокада, ситуація на фронті.
  • Окремої пресконференції політики поки не давали, у коротких коментарях журналістам національних ЗМІ Макрон та Шольц запевнили, що їхні країни готові підтримувати Україну якомога довше. Німеччина готова допомагати «стільки, скільки потрібно для боротьби України за незалежність», Франція обіцяє зробити все необхідне, «щоб Україна могла чинити опір і перемагати».
  • Джерело Reuters у дипломатичних колах Франції заявило, що країна розраховуватиме на перемогу України та повне відновлення її територіальної цілісності.
  • О 15:50 глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив про закінчення зустрічі лідерів.

Источник: 048.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *